Wrocław

 Klub Muzyczny Stary Klasztor
 Purkyniego 1

 23.06.2023

 19:30
 

Bilet ulgowy - ważny z biletem na koncert Dikanda z dnia 22.06, w Synagodze

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2023 w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej.
W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej zapowiada się znakomicie. Na dwóch scenach Starego Klasztoru - w Sali Gotyckiej oraz na Letniej Scenie na Dziedzińcu - usłyszymy aż 4 zespoły, które zaprezentują porywającą do tańca wybuchową mieszankę muzyczną!
23 czerwca, witając najkrótszą noc w roku, przed wrocławską publicznością wystąpi FAUSTINA CALAVERA, grająca kumbię, bardzo popularną w kręgach latynoamerykańskich muzykę, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii, polsko - ukraiński zespół HOVERLA, prezentujący radosną taneczną muzykę naszych wschodnich sąsiadów oraz formacja DZIWOLUDY, wykonująca muzykę Słowian i Wikingów oraz tańce i melodie średniowiecza.
Dobra zabawa gwarantowana! Tę jedyną w roku Noc Świętojańską warto spędzić w Starym Klasztorze przy muzyce folkowej najwyższej próby.

Jedni nazywają ją Nocą Świętojańska, inni Nocą Kupały, niektórzy Sobótką albo Palinocką. Wszystkim chodzi jednak o to samo, czyli najkrótszą noc w roku i prastare słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca. Od kilku lat we Wrocławiu towarzyszy jej seria koncertów i imprez i tak będzie także w tym roku.
To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, wiążące się z nią zwyczaje i obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. Kto nie słyszał choć raz o legendarnym kwiecie paproci poszukiwanym w tę szczególną noc? Wystarczy go znaleźć, a szczęście nas już nigdy nie opuści. Kto nie widział puszczanych przez dziewczęta w nurty rzek wianków? Jeśli wianek wyłowił kawaler, to rodzina mogła szykować wesele. Gorzej jeśli utonął lub zaplątał się w sitowiu... A do tego ogniska, tańce i nocna muzyka. I wszystko w jedną noc.
W Polsce obchodzimy dziś to święto z 23 na 24 czerwca, gdy kościół połączył prasłowiańskie obrzędy z wigilią św. Jana Chrzciciela - patrona Wrocławia.

Ethno Jazz Festival zaprasza również na nocny koncert zespołu DIKANDA, który odbędzie się o północy z 22 na 23 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem w ramach wrocławskich obchodów Nocy Świętojańskiej
Dla posiadaczy biletów na koncert Dikandy przewidziane są ulgowe bilety na Noc Świętojańską w Starym Klasztorze

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilet ulgowy - ważny z biletem na koncert Dikanda z dnia 22.06, w Synagodze